Board Topnotchers

Share on Facebook4Tweet about this on TwitterEmail this to someone
Share on Facebook4Tweet about this on TwitterEmail this to someone

[vc_row][vc_column width=”1/1″]

LYCEUM OF THE PHILIPPINES UNIVERSITY

Batangas City

BOARD TOPNOTCHERS AS OF OCTOBER 25, 2013

RANKING TOPNOTCHERS COURSE YEAR
1st Place Archie Adricula Marine Engineering 2013
Dante Paglinawan Marine Transportation 2012
Kenjie Camatis Customs Administration 2011
Joseph Brianne Escala Marine Engineering 2011
Rudy Ortea Criminology 2008
Cris John Garcia Customs Administration 2005
Eloisa Suarez Customs Administration 2002
Ricky Ortega Customs Administration 1998
Romano Malate Marine Transportation (3rd Mate) 1998
Rowena Dimaano Customs Administration 1996
Armando Antenor  Marine Transportation (3rd Mate) 1995
Jeanette Maala  Customs Administration 1993
Mylene Jarlos Customs Administration 1990
2nd Place Reisha Mae Hernandez Radiologic Technology 2012
Jovito Dudas Marine Transportation 2011
Ronald Salazar Marine Transportation 2011
Bryan Noel Asis Nursing 2009
Ronald Manongsong Marine Transportation (Master M) 2008
Julius Gonzalvo    Marine Transportation (3rd Mate) 1999
Princess Evangelista Customs Administration 1998
Isabelita Galera Customs Administration 1998
Marlon Gaya Customs Administration 1991
Cesar Conti Marine Transportation (2nd Mate) 1991
Marciano Dinglasan Marine Transportation (Chiefmate) 1990
Merlinda Salazar Midwifery 1975
Carmelita Godoy Midwifery 1975
3rd Place Jaypee Adem Marine Transportation (Chiefmate) 2013
Ojie Amponin Marine Transportation (Chiefmate) 2013
Dannah Magbojos Radiologic Technology 2012
Niño Joseph Napa Customs Administration 2012
Merla Bitonia Medical Technologists 2010
Paulito Binay Master Mariner 2010
Renz Mangubat Customs Administration 2007
Meilyn Gesta Customs Administration 2002
Marlon Castillo Customs Administration 1998
Lervynn Louie Medina Marine Transportation (3rd Mate) 1998
Rodolfo Aloya Marine Transportation (3rd Mate) 1997
Noly Dinglasan Marine Transportation (3rd Mate) 1997
Rene Evangelista Marine Transportation (3rd Mate) 1997
Rossana Unigo Customs Administration 1996
Noel Rosales Radiologic Technology 1993
Gorgonia Asi Criminology 1991
Miguela Lontoc Nursing 1990
Alice Marie Trongco Accountancy 1989
Remjell Tabadero Customs Administration 1988
Juancho Mauhay Radiologic Technology 1988
Maribeth Ozaeta Nursing 1985
4th Place Nechelle Sadiwa Customs Administration 2011
Nelson Maño Marine transportation (OIC) 2008
Hernani Lualhati Customs Administration 2007
Gliceria May Cabales Customs Administration 1999
Alfredo Anareta Marine Transportation (Chiefmate) 1997
Albert Villapando Criminology 1991
Juanito Magnaye Marine Transportation 1987
Nestor Turano Marine Transportation 1982
Enya San Francisco Midwifery 1975
Ester Velasc Midwifery 1972
5th Place Crystal Gale Dampil Customs Administration 2012
Don Kristoffer Godoy Marine Transportation (OIC) 2011
Danny Agena Marine Transportation (Chief Mate) 2009
Jaypee Adem Marine Transportation (OIC) 2008
Diana Marie Caringal Customs Administration 2007
Lemuel Marasigan Customs Administration 2007
Christian Andal Customs Administration 1999
Roderick Guevarra Marine Transportation (3rd Mate) 1999
Ma. Cristina Triviño Customs Administration 1998
Nestor Turano Marine Transportation (Master M) 1997
Julius Salvosa Marine Transportation (Chiefmate) 1997
Elecita Mantala Customs Administration 1993
Marilou Comia Customs Administration 1992
Luz Mitra Customs Administration 1991
Epifania Marasigan Midwifery 1975
Novelita Catanyag Midwifery 1973
6th Place John Justine Dela Luna Physical Therapy 2013
Robinhood Ilagan Marine Transportation 2013
Roy Castillo Marine Transportation (Chiefmate) 2012
Alyssa Mari Mangubat Customs Administration 2012
Mark Anthony Cabrillas Mechanical Engineering 2012
Pascual Manalo Marine Transportation (C/M) 2012
Ronald Caringal Marine Transportation (OIC) 2011
Michael Panopio Mechanical Engineering 2011
Limuel Bisa Marine Engineering 2011
Maria Kriselda Rosales Nursing 2010
Mary Grace Lantin Physical Therapist 2010
Rommel Cueto Marine Transportation (Chief Mate) 2009
Lito Maranan Criminology 2005
Odessa Andal Customs Administration 2001
Tito Tamayo Marine Transportation (Master M) 2000
Anthony Rebenque Marine Transportation (3rd Mate) 1999
Lenie Marasigan Radiologic Technology 1998
Lucia de Leon Customs Administration 1998
Nolly Arbhie Villanueva Medical Technology 1997
Jover Lacerna Marine Transportation (3rd Mate) 1996
Filomena Mendoza Customs Administration 1996
Lina Ilao Radiologic Technology 1994
Darllwayne Espiritu Radiologic Technology 1993
Ma. Theresa Besas Customs Administration 1992
Marichu Bautista Customs Administration 1990
Leonarda Calingasan Midwifery 1971
Myrna Lopez Midwifery 1970
7th Place Lee Marvin De Villa Medical Technology 2013
Mario Mendoza Marine Transportation (Chiefmate) 2013
Kenneth Reglos Marine Transportation (Chiefmate) 2012
Benigno Zarraga Marine Transportation 2011
Ronaldo Amido Marine Engineering 2011
Princess Tanya Atienza Customs Administration 2010
Jhun Araja Marine Transportation (Chief Mate) 2010
Aris Matre Marine Engineering (OIC) 2010
Mary Ann Garing Nursing 2008
Victorino Suarez Marine Engineering (2nd Engr) 2008
Wenie Sabeniano Customs Administration 2001
Andres Zara Radiologic Technology 1998
John Belleza Marine Transportation (3rd Mate) 1997
Ramil Lumanglas Marine Transportation (Chiefmate) 1996
Esmeralda Gonzales Customs Administration 1992
Ma. Filipina Ellao Criminology 1991
Elfleda Espino Customs Administration 1990
Ruel Abiad Medical Technology 1987
Dulce Papasin Radiologic Technology 1986
8th Place Debbie Marie Bais Nursing 2013
Filemon Liao Marine Transportation (C/M) 2012
Vincent Tejada Marine Engineering 2011
Niela Biscocho Dentistry 2011
Eddie Magacat Marine Transportation 2011
Pol Elwood Ebreo Marine Engineering 2011
Robert C. Reña Nursing 2009
Arnel M. Aguila Marine Transportation (OIC) 2008
Carlo Magno D. Adap Customs Administration 2007
Ronnie Ascalon Marine Transportation (3rd mate) 2000
Ma. Veronica Calingasan Customs Administration 1997
Christopher Guerra Customs Administration 1996
Allan Vergara Criminology 1995
Danilo Olan Customs Administration 1992
Joceline de Leon Midwifery 1976
Carina Roallos Midwifery 1975
Alicia Ramirez Midwifery 1972
9th Place Angelo Panganiban Marine Transportation 2012
Sheryl Reyes Dentistry 2012
Eric Manalo Marine Transportation (OIC) 2009
Alicia Areglado Customs Administration 2009
Santiago Cuerdo Marine Transportation (Chief Mate) 2009
Wilson Chavez Customs Administration 2002
Marife Dimaculangan Customs Administration 2000
Nancy Morcilla Radiologic Technology 1999
Milanie Falejo Customs Administration 1999
Gilbert Garcia Marine Transportation (3rd Mate) 1999
Eleonor Umipig Radiologic Technology 1998
Mario Tadas Radiologic Technology 1997
Charity Delizo Customs Administration 1996
Maria Ramirez Customs Administration 1991
10th Place Reeo De Silva Marine Transportation 2012
Nelson Maño Marine Transportation (Chief Mate) 2011
Gilbert Garcia Marine Transportation (OIC) 2011
Ray Carlo Dela Cruz Medical Technology 2011
April Wine Yogi Manigbas Nursing 2011
Bernard Garcia Master Mariner 2010
Joseph Banayad Marine Transportation (OIC – N.W.) 2010
Joyce Ramirez Marine Engineering (OIC) 2010
Jayson Casa Customs Administration 2007
Maricel Marasigan Accountancy 2006
Joey Bobiles Criminology 2005
Winchelle Glen Rosales Customs Administration 2005
Rizalina Como Customs Administration  2000
Darwin Ubeda Customs Administration 1999
Wilson Mendoza Marine Transportation (3rd Mate) 1999
Jacinto Almarez Medical Technology 1999
Shirley Carrido Customs Administration 1998
Amado Laylo Marine Transportation (3rd Mate) 1997
Rainer Rosales Customs Administration 1996
Simeon Culla Marine Transportation 1991
Teodora Lacerna Customs Administration 1990
Conrado Cordero Customs Administration 1990
Villardo Velasquez Marine Transportation 1986
Valeriano Bacay Marine Transportation 1986
Cornelio Sawali Marine Transportation 1984
Buenaventura Orosco Midwifery 1975
Helen Deloeste Midwifery 1973
11th Place Laarni Villanueva Medical Technology 2004
Alexander Gonzales Marine Transportation (3rd Mate) 1998
Ray Boongaling Customs Administration 1991
Ludante Castillo Marine Engineering 1991
Analee Lara Radiologic Technology 1986
12th Place Myreen Maestro Customs Administration 2008
Edwin Limlengco Radiologic Technology 1998
Simeon Inocencio Marine Engineering 1992
Nilo Dio Criminology 1991
Marilyn Maranan Customs Administration 1990
13th Place Jhanelle Mae Marasigan Physical Therapist 2002
Edwin Tapay Accountancy 1994
Ruben Talag Radiologic Technology 1993
Santos Pagcaliwagan Dental Medicine 1990
14th Place Dhennis Castillo Customs Administration 2008
Ryan Piol Customs Administration 2008
Necorson Cortez Physical Therapy 2001
Teresita Maligaya Customs Administration 1990
Vicente de Castro Marine Engineering 1990
Melinda Tobeo Customs Administration 1988
Tito Tamay Marine Transportation 1987
15th Place Grace Dimaculangan Radiologic Technology 1999
Gregoria Manalo Radiologic Technology 1999
Rolan Clet Radiologic Technology 1995
Alfred de Guzman Radiologic Technology 1995
Margarita Macalintal Radiologic Technology 1995
William Alano Marine Transportation 1992
Debbie Latag Customs Administration 1988
Cresencio Lontoc Marine Transportation 1986
Amelia Mercado Radiologic Technology 1986
16th Place Lovely Bool Customs Administration 2008
Maria Concepcion Nazaro Dental Medicine 2000
Samuel Bautista Customs Administration 1990
17th Place Charlyn Macalintal Nursing 1996
Roderick Mauhay Radiologic Technology 1994
Rico Glenn Perez Radiologic Technology 1994
Ronalyn Macatangay Customs Administration 1990
Melquiadez Maiquiz Marine Engineering 1985
Oscar Bathan Marine Engineering 1980
18th Place Ma. Bella Blanco Customs Administration 1991
Ronoel dela Cruz Customs Administration 1988
Artemio Marcellana Marine Engineering 1985
19th Place Ritchie Mercado Radiologic Technology 1995
Armivida Marasigan Radiologic Technology 1995
Gerardo Marcelo Radiologic Technology 1994
Erlinda Marquez Radiologic Technology 1994
Mylinn Mendoza Radiologic Technology 1994
Ma. Victoria Mercado Customs Administration 1991
20th Place Alma Hernandez Criminology 2005
May Anne M. Medrano Physical Therapist 2002
Herman Palo Radiologic Technology 1995
Florentino Pasia Radiologic Technology 1995
Edna Manongsong Customs Administration 1990
Imelda Dimaculangan Midwifery 1986

[/vc_column][/vc_row]

Comments are closed.